ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հերիքնազ Տիգրանյանի նախագահությամբ օգոստոսի 30-ին գումարեց անդրանիկ արտահերթ նիստը:
Օրակարգը հաստատելուց հետո Հերիքնազ Տիգրանյանը տեղեկացրեց, որ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը գրավոր դիմել  եւ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել է Թադեւոս Ավետիսյանի թեկնածությունը: Պատգամավոր Ելենա Կիրակոսյանը ներկայացրեց թեկնածուի կենսագրութունն ու աշխատանքային գործունեությունը:
Թադեւոս Ավետիսյանը ներկայացրեց հանձնաժողովում կատարվելիք աշխատանքների վերաբերյալ իր տեսլականը:
Քվեարկության արդյունքում Թադեւոս Ավետիսյանն ընտրվեց ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:

On August 30, moderated by Heriknaz Tigranyan, the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs convened the first extraordinary sitting.
After approving the agenda, Heriknaz Tigranyan informed that the NA Armenia Faction applied in writing and nominated Tadevos Avetisyan as a candidate for the post of the Deputy Chair of the Committee. The MP Yelena Kirakosyan presented the candidate’s biography and working activity.
Tadevos Avetisyan presented his vision on the works to be done in the Committee.
As a result of voting, Tadevos Avetisyan was elected the Deputy Chair of the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs.